Allen Mack – Słynny Akwarelista

6 500,00 

Praca z cyklu POLSKOŚĆ 

Artysta: Allen Mack

Technika: olej na płótnie

Wymiary: 80 cm x 100 cm

Rok: 2021

 

1 w magazynie

Allen Mack (pseudonim artystyczny)

Studiuje malarstwo (II rok) na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i jednocześnie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Różnorodność charakterów tych dwóch uczelni pozwala mu na uzyskanie szerszej perspektywy artystycznej i warsztatowej. Od 2019 jest członkiem i współzałożycielem kolektywu artystycznego MZS Młodzi Zdolni Seksowni oraz współzałożycielem Galerii Piec w Poznaniu.

Wielu zachodnich i polskich kolekcjonerów jest zainteresowanych twórczością i osobą malarza, jednak on nie bardzo chce sprzedawać swoich obrazów. Ciągle je ogląda, analizuje i jak sam mówi, nie chce się na razie pozbywać swoich prac. Jeszcze się z tym nie oswoił, jest do nich zbyt przywiązany.

 Cykl Polskość

 W tych obrazach Mack przekazuje komentarz do tego, co widzi za oknem –  mówi o zagubieniu, rozdarciu i zdezorientowaniu. Te prace wyrażają niezgodę i potrzeby jego pokolenia: rówieśników, wrażliwych i potrzebujący uczuć, młodzieńczych emocji, a jednocześnie bezwzględnie wplątywanych w światopoglądowe walki.

Jego obrazy są głęboko osadzone w kontekście politycznym, ekonomicznym, i światopoglądowym. Wyrażają wszystkie te aspekty, w których pełno jest absurdów, paradoksów związanych z poczuciem bycia Polakiem, z tożsamością narodową.

Jednocześnie jako artysta nie ocenia niczego, bo – jak mówi –  nie ma ku temu wystarczających kompetencji. Przez swoją twórczość komentuje i wyraża obawy. Rejestruje uchwycone kadry, które mogą mieć jakieś znaczenie, wywołać jakieś refleksje, zbliżyć się do jakichś rozwiązań poprzez zadanie pytań.

Wystawy indywidualne:

  • „EIGHTEEN” – Galeria Piec, Poznań 2019
  • Galeria Okno UAP, Poznań 2021
  • Galeria Okno UAP, Poznań 2021
  • „MAM21” – Galeria Piec, Poznań 2022
  • „The New World Disorder” – RDK Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie, Warszawa 2022
  • „House of Demons” – La Recyclerie, Paryż 2022

Nie jesteś pewien, czy obraz pasuje do Twojego wnętrza? Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wysiała praca a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu.
Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Biały, Brudny niebieski, Czerwony, Granaty, Niebieski, Szarości, Zielony, Żółty

Wielkość

80 cm na 100 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Technika

Olej na płótnie

Styl

Sztuka współczesna. Symbolizm.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.