Barbara Kuchnowska – Dzioborożce Srebrnolice / Slver-cheeked Hornbill

8 500,00 

Obraz z cyklu „Dzioborożce” 

Artysta / artist: Barbara Kuchnowska

Technika / technique: olej na płótnie

Wymiary / dimensions: 70 cm x 50 cm (szer. x wys. / W x H)

Galeria Wiele Sztuki. Piękny okaz dzioborożca srebrnolicego w naturalnym środowisku, Afryka Wschodnia.

Piękny okaz samca dzioborożca srebrnolicego w naturalnym środowisku, Afryka Wschodnia.

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, prosimy skontaktuj się z nami i napisz na adres: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

1 w magazynie

O obrazie:

Artystka w swoim cyklu obrazów zatytułowanych „Dzioborożce” dokumentuje zagrożony wyginięciem egzotyczny gatunek ptaków, zabierając w ten sposób głos w ważnych dla przyszłości następnych pokoleń sprawach dotykających ochrony środowiska naturalnego.

Obraz przedstawia parę dzioborożców srebrnolicych, pięknych ptaków z rodziny dzioborożców. Mają one imponujące dzioby z jeszcze bardziej niesamowitym kaskiem w kolorze jasnobrązowo-szarym. Upierzenie mieni się odcieniami fioletowo-niebieskawymi z metalicznym połyskiem. Na nogach mają kontrastowo białe upierzenie, biały jest też kuper i zakończenie ogona. Głowa jest duża w proporcji do reszty ciała, optycznie się jeszcze powiększa gdy ptak nastroszy na niej pióra.

Chociaż dzioborożce srebrnolice nie zostały jeszcze wpisane na listę gatunków zagrożonych, to wydaje się że to jest niestety tylko kwestia czasu. Nie kontrolowana i nie nadzorowana wycinka lasów na terenach występowania tych ptaków powoduje postępującą utratę naturalnych siedlisk i już od wielu lat trend ich liczebności jest oceniany jako wyraźnie spadkowy. Dodatkowym bardzo negatywnym czynnikiem wpływającym na populację tych dzioborożców są przedłużające się okresy suszy i pożary lasów.  

Ciekawostka: Raz dobrana para dzioborożców srebrnolicych tworzy trwały związek monogamiczny. Gniazdo zakłada w dziuplach drzew lasów tropikalnych. Samica podczas okresu lęgowego zamurowuje się w dziupli od środka, używając do tego mułu, kału oraz resztek pożywienia. Pomaga jej w tym samiec, tworząc twardą ściankę z niewielkim otworem, który służy do karmienia. Samica składa od jednego do dwóch jaj, które wysiaduje przez 40 dni, a przez ten czas jest karmiona przez samca.

O technice:

Malarstwo olejne to sztuka tworzenia obrazów przy pomocy farb będących mieszaniną różnych pigmentów (barwników) z rafinowanymi olejami: lnianym, orzechowym lub makowym.

W Europie początkiem dominacji tej techniki malarskiej jest wiek XV. Uważa się że wynalazcą, a przynajmniej najbardziej znanym propagatorem malarstwa olejnego był niderlandzki artysta Jan van Eyck (1390 – 1441), który uchodzi również za twórcę nowożytnego malarstwa portretowego i prekursora wczesnego renesansu. Van Eyck potrafił wykazać i skutecznie wykorzystać właściwości farb olejnych, takie jak rozpiętość i bogactwo uzyskiwanych kolorów czy też możliwość oddania drobnych, delikatnych szczegółów kompozycji. Pomimo pojawienia się w XX w. zupełnie nowych, syntetycznych farb akrylowych, obrazy olejne do tej pory są uważane za kwintesencję sztuki malarskiej w najbardziej klasycznym jej wydaniu.

O artystce:

Barbara Kuchnowska jest absolwentką gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych – w czerwcu 2023 roku obroniła pacę dyplomową z wynikiem celującym na Wydziale Malarstwa w pracowni Prof. Macieja Świeszewskiego.

Dwukrotna Stypendystka Rektora dla najlepszych studentów. Laureatka IV edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Studenckiego im. Wojciecha Fangora w 2022 r. Otrzymała  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Inspiracje 2022” zorganizowanym przez Fundację Sztuki Współczesnej „Paleta”, zdobywczyni II miejsca w XVI edycji konkursu plastyczno-literackiego pt. „Bursztyn – złoto Bałtyku”. Nominowana do nagrody Najlepsi Absolwenci Uczelni Artystycznych w Polsce artNOBLE 2023. Założycielka Stowarzyszenia Artystycznego Pictura. Poza malarstwem sztalugowym pisze ikony. Więcej o artystce przeczytasz tutaj.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Beżowy, Biele i szarości, Brązowy, Niebieski, Zielony

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Wielkość

70 cm na 50 cm

Technika

Olej na płótnie

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

Dzioborożce, Portret zwierzęcy, Ptaki

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.