Barbara Kuchnowska – Dzioborożec hełmiasty / Red-knobbed Hornbill

16 000,00 

Obraz z cyklu “Dzioborożce”. Był prezentowany podczas wystawy finalistów IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Studenckiego im. Wojciecha Fangora w 2022 r., organizowanego przez Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2023 został zgłoszony do międzynarodowego konkursu malarskiego w Oslo, Norwegia.

Technika / technique: olej na płótnie / oil on canvas 

Wymiary / dimensions: 150 cm x 100 cm (szer. x wys. / W x H)

Rok / year: 2023

Galeria Wiele Sztuki, dzioborożec hełmiasty na znaczku poczty indonezyjskiej

Dzioborożec hełmiasty na znaczku poczty indonezyjskiej

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, prosimy skontaktuj się z nami i napisz na adres: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

1 w magazynie

O obrazie:

Artystka w cyklu kilku obrazów zatytułowanych „Dzioborożce” dokumentuje zagrożony wyginięciem egzotyczny gatunek ptaków. Praca przedstawia głowę indonezyjskiego dzioborożca hełmiastego. Tło kompozycji jest czarne, co znakomicie podkreśla piękne ubarwienie dzioborożca, oraz buduje realistyczną głębię sceny – mamy wrażenie, że to jest praca trójwymiarowa. Obraz ma bardzo dużą wartość artystyczną i jest znakomicie dopracowany warsztatowo; malarka z bardzo dużą precyzją oddała szczegóły anatomiczne tego zagrożonego wyginięciem indonezyjskiego ptaka.  

Obraz prezentowany był podczas wystawy finalistów IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Studenckiego im. Wojciecha Fangora w 2022 r., organizowanego przez Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2023 został zgłoszony do międzynarodowego konkursu malarskiego w Oslo, Norwegia.

O technice:

Malarstwo olejne to technika artystyczna polegająca na wykorzystywaniu farb, które powstają poprzez zmieszanie suchych pigmentów (barwników) proszkowych z wyselekcjonowanym rafinowanym olejem lnianym (stosuje się też czasami olej makowy lub z orzechów włoskich) do konsystencji sztywnej pasty i zmielenie jej przez silne tarcie w stalowych młynach walcowych. Wyjątkowa łatwość, z jaką przy pomocy tych farb można mieszać kolory i budować przejścia tonalne czyni je wyjątkowymi wśród innych materiałów malarskich; jednocześnie pozwalają na uzyskanie bogatych i różnorodnych efektów fakturowych przy pomocy tzw. laserunku (farba kładziona bardzo cienkimi warstwami) czy techniki impasto (grube warstwy farby budujące głębokie struktury).

Standardowym podłożem do namalowania obrazu olejnego jest płótno, wykonane z czystego lnu o mocnym i gęstym splocie. Płótno jest przycinane do odpowiedniego rozmiaru i rozpinane na drewnianej ramie, do której jest następnie przymocowywane za pomocą gwoździ lub zszywek.

Na gotowy obraz olejny zwykle nakładana jest warstwa materiałów żywicowych (lakieru, werniksu), w celu wydobycia głębszych efektów tonalnych, oraz ochrony powierzchni płótna przed czynnikami atmosferycznymi, drobnymi otarciami, zabrudzeniami czy gromadzeniem się kurzu.

O artystce:

Barbara Kuchnowska jest absolwentką gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych – w czerwcu 2023 roku obroniła pacę dyplomową z wynikiem celującym na Wydziale Malarstwa w pracowni Prof. Macieja Świeszewskiego.

Dwukrotna Stypendystka Rektora dla najlepszych studentów. Laureatka IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Studenckiego im. Wojciecha Fangora w 2022r. Otrzymała  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Inspiracje 2022” zorganizowanym przez Fundację Sztuki Współczesnej „Paleta”, zdobywczyni II miejsca w XVI edycji konkursu plastyczno-literackiego pt. „Bursztyn – złoto Bałtyku”. Nominowana do nagrody Najlepsi Absolwenci Uczelni Artystycznych w Polsce artNOBLE 2023. Założycielka Stowarzyszenia Artystycznego Pictura. Poza malarstwem sztalugowym pisze ikony.  Więcej o artystce przeczytasz tutaj

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Beżowy, Brązowy, Granatowy, Jasny żółty, Niebieski, Różowy, Żółty

Wielkość

150 cm na 100 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Technika

Olej na płótnie

Temat

Dzioborożce, Portret zwierzęcy, Ptaki

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.