Aleksandra Chowaniec – Chleb

5 900,00 

Artysta: Aleksandra Chowaniec

Technika: farba olejna i pigment na płótnie bawełnianym

Wymiary: 100 cm na 180 cm

Do każdego sprzedanego dzieła Galeria Wiele Sztuki wystawia Certyfikat Autentyczności.

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych.

1 w magazynie

Chleb jest podstawowym pożywieniem człowieka od przeszło 10 tysięcy lat. Jego motyw pojawia się w sztuce wizualnej naszego kręgu kulturowego od pierwszych znanych wczesnochrześcijańskich malowideł naściennych w rzymskich katakumbach, przez słynny fresk Leonarda w refektarzu klasztoru dominikanów przy bazylice Santa Maria delle Grazie w Mediolanie, do niezliczonych martwych natur pędzla Goi, Cezanne’a i całej plejady najznakomitszych światowych malarzy. Chleb nadal odgrywa w świecie prostego człowieka nadzwyczajne znaczenie, wzmacniane przypisywanymi mu ponad czasowymi i religijnymi znaczeniami, wartościami i funkcjami.

Aleksandra Chowaniec podjęła się więc bardzo trudnego wyzwania, mierząc się w swojej pracy z motywem chleba i wyszła z tego w sposób mistrzowski, tworząc zaskakujący dojrzałością, jeden z bardziej przejmujących swoją symboliką obrazów młodej polskiej sztuki.

Niezwykła, pełna realizmu i nieomalże wzruszająca w swojej prostocie scena emanuje siłą wyrazu. Widzimy tutaj starego człowieka, który w skupieniu przygotowuje się do spożycia skromnego posiłku. Podążając za wzrokiem postaci oraz ułożeniem linii jej rąk i dłoni docieramy do podkreślonego kolorem centrum obrazu, gdzie chleb trzymany w papierowej torebce jest łamany ostrożnymi ruchami palców i za chwilę będzie spożywany. Klimat sceny podkreśla dodatkowo duży format obrazu i spokojna gama barwna, bez wyraźnych efektów kontrastowych. Siła tego płótna, oprócz modelunku i szczegółów kompozycji (tutaj trzeba zwrócić uwagę na świetnie przedstawioną  twarz postaci) tkwi też w jej mocnej symbolice i wielu znaczeniach, jakie widzowi podczas wędrówki wzrokiem po obrazie podsuwa wyobraźnia.   

Obraz ma bardzo wysokie ogólne walory artystyczne oraz inwestycyjne i będzie nie tylko wyjątkowym dodatkiem we wnętrzu, ale też cennym nabytkiem w każdym zbiorze polskiej młodej sztuki współczesnej.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu.

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

 

Kolor

Bordo, Brudna Zieleń, Brunatny, Jasny żółty, Niebieski, NIebieski szary, Palisander, Róż indyjski, Umbra

Wielkość

100 cm na 180 cm

Rama

Bez ramy

Technika

Farba olejna i pigment na płótnie bawełnianym

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna, Wpływy naturalizmu, Wpływy realizmu

Temat

Portert

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.