Filip Rzodkiewicz – Studium miasta II – In Search of Own IQ

8 000,00 

Artysta: Filip Rzodkiewicz 

Technika: Technika mieszana: akryl, olej, spray na płótnie

Wymiary: 160cm x 100cm

Rok: 2023

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła Galeria Wiele Sztuki wystawia Certyfikat Autentyczności.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tego artysty i szukasz jego innych prac, skontaktuj się z nami: sklep@galeriawielesztuki.eu / mob. tel. +48 696 893 611

1 w magazynie

Kadrowanie miasta

Cykl STUDIUM MIASTA składa się z trzech achromatycznych miejskich pejzaży, w których rolę kreski architektonicznej przejęły szyldy, graffiti i afisze, a miasto ukazane jest przez pryzmat ekspresyjnej sztuki ulicy. Kadry obrazów wypełnione są chaosem komunikacyjnym, pokreślonym jeszcze celowo kontrastami walorowymi. Brak wyraźnej perspektywy powoduje, że widz błądzi po obrazie – w konsekwencji, przestrzeń urbanistyczna zlewa się w szary baner, tak jak widzimy to za oknami autobusu w codziennej drodze do pracy czy uczelni. Rzodkiewicz w pozornie prostym, street artowym stylu stawia trudne pytania nie tylko o jakość życia jednostki we współczesnych aglomeracjach, ale też rozszerza narrację w kierunku poszukiwania odpowiedzi na pytania o wartości i sens globalnych trendów oraz ich wpływ na jakość naszego życia.     

Obraz na przykładowych wizualizacjach (wnętrze 1, 2 i 3) jest prezentowany razem z inną pracą z cyklu STUDIUM MIASTA, Let Me Live (technika mieszana, 160cm na 100cm, 2023). 

Filip Rzodkiewicz

Student III roku ASP w Gdańsku, na kierunku Malarstwo. Rozpoczął studia w pracowni śp. Prof. Józefa Czerniawskiego, później Prof. ASP dr hab. Aleksandry Jadczuk, a obecnie w pracowni Rektora uczelni, Prof. ASP dr hab. Krzysztofa Polkowskiego. Ukończył z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Mydlarskiego w Gdańsku – Oliwie. Tworzy w oryginalnej technice własnej, łącząc na płótnie tradycyjne farby akrylowe i oleje z metodami bliskimi sztuce graffiti. Jego obrazy wyróżniają się neoekspresjonistycznym stylem i wyraźną fakturą, często stosuje też silne kontrasty barwne i walorowe. 

Wybrane osiągnięcia i wystawy

Otrzymał dwukrotnie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Brał udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Jest finalistą Konkursu im. W. Fangora oraz otrzymał wyróżnienie w postaci rezydencji artystycznej w CSW Łaźnia, Gdańsk. Jest rezydentem WL4 Mleczny Piotr, oraz prowadzi galerię studencką Galeria Ściana Północna. Obrazy Rzodkiewicza szybko uzyskują coraz wyższe notowania na rynku sztuki i stale rośnie zainteresowanie pracami tego młodego artysty.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. 

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Biele i szarości, Czarny

Wielkość

160 cm na 100 cm

Rama

Bez ramy

Technika

Technika mieszana

Styl

Sztuka współczesna, Wpływ abstrakcjonizmu

Temat

Pejzaż miejski

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.