Magdalena Konior: Filiżanka do espresso 60 ml „Mały Książę”, z talerzykiem

230,00 

Artysta / producent: Magdalena Konior

Technika: hiszpańska czarna glinka, ręcznie formowana, trzykrotnie wypalana, szkliwiona, złocona  (złoto 24ct) i polerowana

Wymiary / pojemność: c. 5 cm średnicy, c. 60ml

Zdjęcie przedstawia przykładowe naczynie

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów, absolwentów uczelni artystycznych i rzemieślników artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Oryginalne wyroby artystyczne, ceramika, rzeźby, obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności z unikatowym numerem, zawierający reprodukcję dzieła wraz z jego opisem oraz informacje o autorze. Dokument opatrzony pieczęciami Galerii Wiele Sztuki jest podpisany przez właścicielkę galerii.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, skontaktuj się z nami: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

 

 

 

 

1 w magazynie

O produkcie: 

Królewski gest dla Twoich zmysłów. Zanurz się w świecie elegancji i luksusu z tą wyjątkową filiżanką do espresso z serii Mały Książę. To nie tylko naczynie do kawy, ale prawdziwe dzieło sztuki, które przeniesie Twój poranny rytuał na zupełnie nowy poziom.

Każde naczynie z tej serii jest unikatowe, ręcznie formowane i zdobione prawdziwym, 24-karatowym złotem. Powierzchnia naczynia jest nierówna i widać na niej ślady formowania opuszkami palców. Jej grubość i krzywizny pokazują, z jaką pasją została zrobiona. Każde naczynie wykonane jest ręcznie i dzięki temu jest niepowtarzalne.

Inspiracją dla tej serii była bajka o Małym Księciu – opowieść o przyjaźni, lojalności i poszukiwaniu sensu życia. Filiżanki z tej serii to hołd dla tej ponadczasowej historii, a ich delikatne zdobienia przypominają o pięknie prostych rzeczy.

Zdobienie tej czarnej porcelany to 24-karatowe złoto, które otoczyło cały rant, a spadając delikatną kroplą na talerzyk pozostawiło ślad na boku filiżanki.

Elegancja i styl: połączenie matowej czerni i błyszczącego złota nadaje filiżance niezwykle elegancki i ponadczasowy charakter. Pijąc espresso z tej filiżanki, doświadczysz nie tylko wyjątkowego smaku kawy, ale również wyjątkowego dotyku porcelany i wizualnej uczty, jaką zapewniają złote zdobienia.

To idealny prezent dla koneserów kawy; dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko smak espresso, ale również estetykę serwowania kawy. Również miłośnicy sztuki i osoby, które doceniają rękodzieło i unikalne wzornictwo z pewnością zwrócą uwagę na tą wyjątkową filiżankę. W końcu to idealny podarunek dla bliskiej osoby, która ceni sobie luksus i elegancję.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji:

Chociaż porcelana jest trwała, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy unikać nagłych zmian temperatury oraz stosowania agresywnych środków czyszczących. W związku z elementami złoconymi, nie zalecamy mycia w zmywarce. Polecamy ręczne mycie pod ciepłą, bieżącą wodą przy użyciu łagodnych detergentów i miękkiej gąbki lub szmatki. Wycierać przy pomocy ściereczki z miękkiej bawełny. Odpowiednia pielęgnacja i używanie produktu pozwoli się cieszyć nim przez wiele lat.

O technice: tworzenie ceramiki na kole garncarskim:

Tworzenie ceramiki na kole garncarskim to fascynujący proces, który wymaga zarówno zręczności, jak i wyczucia artystycznego. Składa się z kilkunastu podstawowych procesów: przygotowania gliny, centrowania gliny na kole, formowania naczynia, suszenia, wypalania i wykończenia. Prezentowane w naszej galerii, pięknie wykonane filiżanki są wypalane aż trzykrotnie:

  • Wypał 1 w temperaturze 1060 °C. Po pierwszym wypale porcelana jest szkliwiona i przechodzi do drugiego wypału;
  • Wypał 2 ma temperaturę 1250 °C. Po tym etapie porcelana jest przygotowana do złocenia;
  • Wypał 3 odbywa się w temperaturze 820 °C. Efektem tego etapu jest pięknie wybłyszczona powierzchnia, pokryta złotem 24ct.

Po trzecim wypale, filiżanka jest jeszcze dodatkowo polerowana. Cały proces wytwarzania trwa od 2 do 3 tygodni.

O artystce:  

Magdalena Konior jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W roku 1999 obroniła prace dyplomową w pracowni rzeźby profesora Jerzego Nowakowskiego. Po ukończeniu edukacji, przez kolejne 20 lat skupiła się na tematach związanych z projektowaniem wnętrz.

Od 2019 powróciła do swojego powołania i zajęła się rzeźbiarstwem oraz wytwarzaniem artystycznej, ręcznie wyrabianej porcelany. W jej warszawskiej pracowni powstają przepiękne, filigranowe filiżanki, naczynia, cukiernice, łyżeczki, kubki i inne dodatki. każda forma rzeźbiona przez nią jest unikatowa. Każde naczynie cechuje inna faktura, kształt czy transparentność. Więcej o artystce przeczytasz tutaj.

Kolor

Matowa czerń łupkowa, Złoty

Wielkość / pojemność

około 5 cm średnicy, 60 ml pojemności płynu

Technika

Ceramika artystyczna ręcznie wytwarzana na kole garncarskim, szkliwiona, wypalana, złocona

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.