Aleksandra Chowaniec – Rysunek I

780,00 

Artysta: Aleksandra Chowaniec

Technika: technika mieszana, rysunek węglem i farba.  Praca jest zabezpieczona fiksatywą (werniks w sprayu). 

Wymiary: 150 cm na 150 cm 

Rok: 2023

Do każdego sprzedanego dzieła Galeria Wiele Sztuki wystawia Certyfikat Autentyczności.

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych.

1 w magazynie

Głównym tematem prac artystki jest już od dłuższego czasu człowiek i jego relacja z otaczającą go przestrzenią, a także ciało ludzkie, nieidealne, ale będące domem, przestrzenią dla ludzkiej tożsamości.

Rysunek I jest aktem w większym  formacie (150 cm na 150 cm), wykonanym w mieszanej technice (rysunek węglem i farba); przedstawia leżącą sylwetkę kobiety i powstał jako rezultat pracy z modelem w pracowni. Praca odznacza się dużą dynamiką kreski i będzie znakomitym dodatkiem do każdego nowoczesnego wnętrza, może też być świetnym prezentem o wysokich walorach artystycznych.  

Informacja o technice: rysunek węglem

Rysowanie węglem było jedną z pierwszych technik wykorzystywanych przez ludzi do wyrażania ekspresji twórczej i sięga czasów prehistorycznych. Węgiel idealnie nadaje się do prac nad studium światła, cienia i szarości oraz wstępnych szkiców na płótnie. Szczególnie ciekawe efekty wizualne ten materiał daje przy wielkoformatowych portretach, przedstawieniach architektury czy martwych naturach.  

Korzystało z niego wielu znakomitych malarzy reprezentujących odmienne style, od Leonarda da Vinci poprzez Vincenta van Gogha do Pabla Picasso. Znakomite rysunki i szkice węglem tworzył znany Wiktor Zin, architekt, profesor Politechniki Krakowskiej i popularyzator wiedzy o historii sztuki polskiej, który zasłynął programem telewizyjnym „Piórkiem i węglem”.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. 

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

 

Kolor

Biele i szarości, Czernie

Wielkość

150 cm na 150 cm

Rama

Bez ramy

Technika

rysunek, węgiel i farba

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

Akt

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.