Aleksandra Chowaniec – Rysunek II

1 300,00 

Artysta: Aleksandra Chowaniec

Technika: Technika mieszana, rysunek węglem i farba akrylowa. Praca jest zabezpieczona fiksatywą (werniks w sprayu). 

Wymiary: 110 cm na 170 cm 

Rok: 2022

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, skontaktuj się z nami: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

1 w magazynie

Aleksandra Chowaniec od dłuższego czasu poświęca swoje prace tematyce człowieka i jego relacji z otaczającą go przestrzenią. Na jej pracach ciało ludzkie często nie jest idealne, ale moim to pozostaje odrębną, indywidualną przestrzenią dla ludzkiej tożsamości.

Rysunek II jest aktem w dosyć dużym formacie (110 cm na 170 cm). Zastosowana ciekawa mieszana technika (rysunek węglem, suchymi pastelami i farbą akrylową stwarza interesujące efekty fakturowe. Rysunek przedstawia leżącą sylwetkę modela. Praca będzie znakomitym dodatkiem do każdego nowoczesnego wnętrza, może też być świetnym prezentem o wysokich walorach artystycznych.  

Informacja o technice: rysunek węglem, suchymi pastelami i farbami akrylowymi.

Rysowanie węglem było jedną z pierwszych technik wykorzystywanych przez ludzi do wyrażania ekspresji twórczej i sięga czasów prehistorycznych. Węgiel idealnie nadaje się do prac nad studium światła, cienia i szarości oraz wstępnych szkiców na płótnie. Szczególnie ciekawe efekty wizualne ten materiał daje przy wielkoformatowych portretach, przedstawieniach architektury czy martwych naturach.  

Korzystało z niego wielu znakomitych malarzy reprezentujących odmienne style, od Leonarda da Vinci poprzez Vincenta van Gogha do Pabla Picasso. Znakomite rysunki i szkice węglem tworzył znany Wiktor Zin, architekt, profesor Politechniki Krakowskiej i popularyzator wiedzy o historii sztuki polskiej, który zasłynął programem telewizyjnym „Piórkiem i węglem”.

Drugi zastosowany materiał to pastele suche. Uzyskuje się z połączenia pigmentu i naturalnego spoiwa, takiego jak glinka. Wizualnie przypominają kolorową kredę: są kruche i łatwo rozprowadzają się na papierze. Ostatni wykorzystany materiał to farby akrylowe: są to  to farby wodne, w których spoiwem jest żywica akrylowa.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu.

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

 

Kolor

Biele i szarości, Brązy, Czernie, Róże

Wielkość

110 cm na 170 cm

Rama

Bez ramy

Technika

Rysunek węglem, pastelami suchymi i farbą akrylową

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

Akt

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.