Beata Garanty – Myrtle

2 600,00 

Obraz z cyklu RÓŻNORODNOŚĆ

Artysta: Beata Garanty

Technika: akryl na papierze, kredka akwarelowa i artystyczna / acrylic on paper, watercolor and artistic crayon

Wymiary: 30 na 40 cm (wymiary bez ramy)

Rok: 2020

Do każdego sprzedanego dzieła Galeria Wiele Sztuki wystawia Certyfikat Autentyczności.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych.

1 w magazynie

„Różnorodność” jest cyklem 18 obrazów, przeważnie w formacie popiersia portretowego, traktującym o problemie tolerancji wobec odmienności, nie tylko w kontekście różnic kulturowych, ale przede wszystkim wobec inności  drugiego człowieka w ogóle. To głos w dyskusji o upraszczających definicjach i na rzecz potrzeby akceptacji pozytywnej dywergencji.

Widać, że pochodzące z wielu kręgów kulturowych i nietuzinkowe postaci zostały wybrane z różnych powodów: zewnętrznego piękna, charakterystycznych rysów twarzy, uchwyconemu spojrzeniu, jakiejś psychologicznej głębi czy ulotnego wzruszenia. Ta tytułowa różnorodność bohaterów ze względu na ich pochodzenie, zwyczaje, wyznawaną religię czy  kolor skóry sprawia, że cykl tworzy zaskakująco pozytywnie wibrującą całość. Interesująca jest też starannie dobrana technika wykonania tła – użyte przez artystkę kolory oddają wrażenie drgającej przestrzeni, wciągającą widza w dodatkową interakcję z obrazem. 

Ilość prezentowanych w cyklu prac pozwala na dłuższe zastanowienie się nad każdą z nich. Kontemplacja sztuki poprzez malarstwo w świecie, który dla wielu ludzi stał się trudny to także rodzaj terapii, której możemy doświadczyć poprzez wejście w tą wirtualną galerię, dostrzeżenie kolorów, detali a także piękna portretowanych osób.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. 

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

 

Kolor

Biele i szarości, Czerwienie, Fiolety, Pomarańczowy, Róże, Żółcie

Wielkość

30 cm na 40 cm (bez ramy)

Rama

czarne ramki i passe-partout

Technika

akryl na papierze, kredka akwarelowa i artystyczna / acrylic on paper, watercolor and artistic crayon

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

Portert

Podobne produkty

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.