Magdalena Purol: Big Blue 4

4 500,00 

Artysta / artist: Magdalena Purol 

Technika / technique: akryl na płótnie

Wymiary / dimensions: 110 cm x 90 cm (szer. x wys.)

Rok: 2024

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, prosimy skontaktuj się z nami i napisz na adres: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

1 w magazynie

O obrazie:

Prezentowana praca pochodzi z cyklu „Big Blue” i jest wykonana techniką akrylową. Jej pole obrazowe ma kształt prostokąta o bokach 110 cm (szer.) na 90 cm (wys.). Płótno jest sygnowane przez artystkę w jego prawym, dolnym rogu podpisem oraz rokiem powstania. Praca nie jest oprawiona.  

Obraz przedstawia kobietę o długich, ciemnych włosach w jasnoniebieskim kostiumie kąpielowym, pływającą w dużym basenie. Na twarzy ma założoną maskę do nurkowania i oddycha przez rurkę. Woda w basenie jest błękitna, w oddali widać ścianę wyłożoną płytkami. Kobieta jest wyraźnie zadowolona z pływania, możemy sobie nawet wyobrazić jej uśmiech i przymrużone oczy sugerujące, że oddaje się przyjemności chwili. Pływanie pod wodą może być również interpretowane jako metafora ucieczki od codzienności i zanurzenia się w sobie.

Kompozycja obrazu nie jest symetryczna a jej głównym elementem jest postać kobiety umieszczona po prawej jego stronie. Płynąca postać jest pokazana w bliskim kadrze od przodu i nieco od dołu. Wyciągnięta w stronę widza lewa ręka pływaczki wychodzi poza kadr i wygląda to tak, jakby kobieta robiła sobie selfie spod wody.

Światło pada na kobietę z przodu, co podkreśla trójwymiarowość sceny. Woda w basenie odbija światło, co tworzy efekt migotania. Obraz jest namalowany w realistycznym stylu. Artystka zadbała dba o szczegóły, takie jak anatomia kobiety, faktura wody i odbicia światła na jej powierzchni. Sprawia to, że obraz jest dobrze skomponowany i wykonany. Artystka umiejętnie wykorzystała kolor i światło, aby stworzyć efekt realistyczny. Praca może mieć wartość zarówno artystyczną, jak i inwestycyjną.

Obraz ten mógłby stanowić znakomitą dekorację ścienną w domu, biurze lub hotelu. Mógłby również zostać wykorzystany jako ilustracja w książce lub czasopiśmie.

O technice:

Żywice i farby akrylowe zostały wynalezione i opatentowane w Niemczech na początku lat 30-tych XX wieku. Spoiwem w tych farbach są żywice poliakrylowe, w których są zawieszone cząstki pigmentu. Oprócz substancji barwiących, akryle malarskie mogą zawierać również różne substancje dodatkowe zmieniające ich lepkość i szybkość wysychania (np. gumę arabską).

Farbami akrylowymi można malować na praktycznie każdym rodzaju podobrazia, nawet na szkle, dlatego są szczególnie popularne wśród twórców street-artowych. W zastosowaniach artystycznych mogą być kładzione grubo (impast) tak jak farby olejne lub laserunkowo, cienko przezroczystymi warstwami. Malarstwo akrylowe jest alternatywą dla malarstwa olejnego, jednak dla wzmocnienia efektów fakturowych i kolorystycznych malarze często łączą obie te techniki.

Główną praktyczną różnicą między większością farb akrylowych i olejnych jest czas schnięcia. Oleje dają więcej czasu na mieszanie kolorów i równomierne nakładanie poszczególnych warstw farby przy technice laserunkowej. Ten „wolnoschnący aspekt” oleju może być postrzegany jako zaleta niektórych technik, ale utrudnia artyście próbującemu szybko pracować. Z kolei szybkie odparowywanie wody z warstw farb akrylowej można spowolnić, stosując różne dodatki na bazie glikolu lub gliceryny, które opóźniają wysychanie.

O artystce:

Magdalena Purol urodziła się w 1982 roku. Jest absolwentką wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, tworzy i mieszka na poznańskim Łazarzu. Architektem wnętrz jest z wykształcenia, a projektantką i malarką z wyboru. W swoim malarstwie posługuje się zdecydowanym kolorem, łącząc rysunek z plamami malarskich elementów i odważnie kładąc kolor na płótnie. Pracuje głównie w technice akrylowej. Pragnie, aby jej obrazy zatrzymywały i prowokowały widza do choćby krótkiej chwili refleksji nad wielkim pięknem natury, tak dziś często w naszym szalonym tempie życia niezauważanym lub branym za oczywistość.

Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju, ale również za granicą m.in. w USA, we Francji i w Niemczech. Pasują do wielu wnętrz, są trochę astronomiczne i nieco matematyczne, a chociaż wydają się proste w kompozycji mają w sobie jakąś mocną, pozytywną energię.

W naszej Galerii Wiele Sztuki dostępne są obrazy artystki z trzech cykli: Blooming, Big Blue i Urban Jungle.

Więcej o artystce przeczytasz tutaj.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Biele i szarości, Błękitny, Brązy i odcienie żółci, Granatowy, Niebieski

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Wielkość

110 cm na 90 cm

Technika

Akryl na płótnie

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

Portret

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.