Magdalena Purol: Wild Woman 01

3 000,00 

Artysta / artist: Magdalena Purol 

Technika / technique: akryl na płótnie

Wymiary / dimensions: 80 cm x 70 cm (szer. x wys.)

Rok: 2023

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, prosimy skontaktuj się z nami i napisz na adres: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

1 w magazynie

O obrazie:

Obraz przedstawia portret kobiety ukrywającej się za liśćmi palmowymi. Postać modelki zajmuje centralną część kompozycji, a jej smukła sylwetka ujęta z bliskiego kadru od przodu (en face) jest częściowo zasłonięta przez liście. Kobieta ma długie, ciemne włosy przełożone przez ramię do przodu i błyszczące, brązowe oczy.

Perspektywa obrazu jest płaska; brakuje w nim elementów sugerujących głębię przestrzenną, co skupia uwagę odbiorcy na centralnej postaci. Technika malarska jest oszczędna, ale staranna i precyzyjna.

Nastrój obrazu jest niejednoznaczny. Z jednej strony kobieta ukrywająca się za liśćmi może sugerować poczucie tajemnicy lub intymności. Z drugiej strony, błękitna przestrzeń w tle i ciepłe światło słoneczne padające od przodu na jej twarz mogą kojarzyć się z poczuciem spokoju i bezpieczeństwa.

Warto również zwrócić uwagę na kompozycję obrazu. Liście palmowe zasłaniające twarz kobiety tworzą wrażenie ucieczki lub ochrony. Kontrast pomiędzy ciemniejszym tłem a jasną sylwetką kobiety potęguje uczucie tajemnicy.

Podsumowując, obraz ma niejednoznaczny nastrój a jego interpretacja zależy od indywidualnego odbiorcy. Niektórzy widzowie mogą dostrzegać w nim poczucie romantyzmu lub fantazji. Inni mogą interpretować go jako metaforę samotności lub izolacji.

Zastosowanie prostych środków artystycznych i ograniczonej palety kolorów nadaje mu poczucie harmonii i równowagi. Obraz ten może być postrzegany jako forma medytacji lub zaproszenie do kontemplacji.

O technice:

Farby akrylowe do powszechnego użycia w sztukach wizualnych zaczęły wchodzić od początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, więc na tle wielu tysięcy lat wykorzystywania przez ludzi najrozmaitszych środków do wyrażania swoich artystycznych wizji jest to jeden z najnowszych materiałów malarskich. Oprócz substancji barwiących (pigmentów), akryle malarskie mogą zawierać również różne substancje dodatkowe zmieniające ich lepkość i szybkość wysychania na płótnie (np. gumę arabską). Farbami akrylowymi można malować na praktycznie każdym rodzaju podobrazia, nawet na szkle czy metalu, stąd ich popularność wśród artystów twórców street-artowych czy posługujących się techniką graffiti jako swoim środkiem wyrazu.

Można czasami usłyszeć głosy, że jest to łatwa i prosta w użyciu farba, po którą chętnie sięgają mniej doświadczeni czy wprawni warsztatowo malarze, studenci szkół artystycznych czy wręcz amatorzy. Istotnie, jednymi z cech charakterystycznych dla tych farb jest szybkość wysychania, łatwość nakładania i częściowe prześwitywanie. Jednak, po wyschnięciu artystyczne farby akrylowe są praktycznie niezmywalne i trudno podatne na korekty, co powoduje że każdy obraz tworzony w tej technice musi być bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany, zarówno w aspektach kompozycyjnych jak i kolorystycznych. Jest to więc tworzywo, wbrew obiegowej opinii, bardzo wymagające i mniej tolerancyjne na błędy w procesie malarskim. 

W zastosowaniach artystycznych mogą być kładzione zarówno grubo (tzw. impast), budując wyraźną fakturę obrazu  podobnie jak w przypadku farb olejnych, lub też laserunkowo, czyli cienkimi przezroczystymi warstwami. Malarstwo akrylowe jest więc pewną alternatywą dla malarstwa olejnego, jednak dla wzmocnienia efektów fakturowych i kolorystycznych malarze często łączą obie te techniki. 

O artystce:

Magdalena Purol urodziła się w 1982 roku. Jest absolwentką wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, tworzy i mieszka na poznańskim Łazarzu. Architektem wnętrz jest z wykształcenia, a projektantką i malarką z wyboru. W swoim malarstwie posługuje się zdecydowanym kolorem, łącząc rysunek z plamami malarskich elementów i odważnie kładąc kolor na płótnie. Tworzy w nurcie realizmu, pracuje głównie w technice akrylowej. Pragnie, aby jej obrazy zatrzymywały i prowokowały widza do choćby krótkiej chwili refleksji nad wielkim pięknem natury, tak dziś często w naszym szalonym tempie życia niezauważanym lub branym za oczywistość. W swojej twórczości często skupia się na motywach natury, ukazując piękno otaczającego ją świata.

Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju, ale również za granicą m.in. w USA, we Francji i w Niemczech. Pasują do wielu wnętrz, są trochę astronomiczne i nieco matematyczne, a chociaż wydają się proste w kompozycji mają w sobie jakąś mocną, pozytywną energię.

W naszej Galerii Wiele Sztuki dostępne są obrazy artystki z trzech cykli: Blooming, Big Blue i Urban Jungle.

Więcej o artystce przeczytasz tutaj.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Niebieski, Zielenie

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Wielkość

80 cm na 70 cm

Technika

Akryl na płótnie

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

liście, Martwa natura

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.