Maria Kowalska – Bez tytułu (0)

850,00 

Artysta: Maria Kowalska

Technika: litografia / litography, odbitka 1 z 10

Wymiary: 32 x 26,5 cm (razem z marginesem)

Rok: 2021

 

 

1 w magazynie

Litografia (technika graficzna płaska) została wynaleziona przez niemieckiego grafika Aloisa Senefeldera w 1798 roku. W Polsce pierwsze pracownie litograficzne powstały już w 1818 roku. Projekt nanosi się tłustą kredką na płytę kamienna (lub inny odpowiedni materiał), następnie po wykonaniu rysunku powierzchnie kamienia zakwaszana jest słabym roztworem kwasu azotowego. Kolejnym etapem pracy jest zamoczenie kamienia w wodzie i naniesienie na niego farby drukarskiej. Odbitki wykonuje się przykładając zwilżony papier do kamienia stanowiącego matrycę i odbijając na prasie litograficznej. Im mniejsza ilość odbitek danego projektu i niższy kolejny numer, tym wartość pracy jest wyższa. Prezentowana przez naszą Galerię grafika jest pierwszą odbitką z serii 10 w ogóle wykonanych.

Dzieło prezentujemy w dwóch przykładowych wnętrzach razem z następującymi znakomitymi grafikami Artystki dostępnymi w naszej Galerii:

Wnętrze 1: od lewej: prezentowana litografia Bez tytułu (0), dalej akwatinta z 2023 Bez tytułu (2), 2023, 47cm na 63,5cm, kolejna grafika to Bez tytułu (1) wykonana w technice łączonej akwatinty i akwaforty,  2023, 60cm x 47cm, a ostatnia grafika to Kłębowisko z 2021, 31cm x 26cm, również akwatinta łączona z akwafortą. 

Wnętrze 2: po lewej to prezentowana litografia Bez tytułu (0), po prawej stronie wiszą Przeświecania, akwatinta z 2022, 50cm na 40cm. 

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Biel, Czernie, Szarości

Wielkość

32 cm x 26,5 cm

Rama

Bez ramy

Podobne produkty

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.