Michalina Czurakowska – Sweetness of life: Healthy Carrot Cake

1 300,00 

Artysta: Michalina Czurakowska

Obraz z cyklu: Sweetness of life

Technika: farba akrylowa na płótnie Wymiary: 50 cm na 70 cm 

Data zakończenia pracy nad obrazem: 14 kwietnia 2023

Największe ciasto marchewkowe świata upiekł w 2016 roku w kanadyjskim mieście Surrey szef kuchni Mickey Zhao z piekarni Saint Germain. Ciasto ważyło 2,250 kg i zużyto na nie 460 kg marchwi.

Największe ciasto marchewkowe świata upiekł w 2016 roku w kanadyjskim mieście Surrey szef kuchni Mickey Zhao z piekarni Saint Germain. Ciasto ważyło 2,250 kg i zużyto na nie 460 kg marchwi.

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności. Galeria współpracuje z renomowanymi zakładami rzemieślniczymi, świadczącymi usługi profesjonalnego oprawiania obrazów. W sprawie usługi oprawy obrazów, prosimy o kontakt.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, skontaktuj się z nami: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

1 w magazynie

O obrazie:

Artystka tworzy baśniowo-fantazyjne malarstwo ilustracyjne, opowiadające nam historie inspirowane snem i literaturą, a przede wszystkim wątkami z otaczającego nas świata: ludźmi, naturą, zwierzętami. Tematem serii Sweetness of life jest liryczna opowieść o słodkich marzeniach, a omawiana praca zabawnie przedstawia nam ciasto marchewkowe.  

Pole obrazowe Healthy Carrot Cake ma układ wertykalny i kształt prostokąta o wymiarach 50 cm na 70 cm, stojącego na krótszym boku. Tak jak w przypadku większości prac artystki, również tutaj paleta zastosowanych kolorów jest pastelowa i łagodna, ładnie podkreślając temat i klimat obrazu.

Obraz ma zamalowane boki i nadaje się do powieszenia na ścianę w oprawie, lub bez. Płótno jest opisane przez malarkę na odwrociu: Michalina Czurakowska, 14.04.2023 “Sweetness of life: Healthy Carrot Cake”. 

Ciekawostka: dzisiejsze ciasto marchewkowe prawdopodobnie wywodzi się z marchewkowego puddingu, bardzo popularnego w kuchni średniowiecznej Europy. Dzisiaj jest lubiane na całym świecie, ale szczególnie w krajach anglosaskich. W Stanach Zjednoczonych 3 lutego jest nawet obchodzony narodowy dzień tego ciasta. Z kolei według Księgi Rekordów Guinnessa największe do tej pory upieczono 18 listopada 2016 roku w kanadyjskim Surrey. Cisto ważyło ponad 2 tony (!), a w celu jego przyrządzenia przetarto prawie 500 kg marchwi.

O technice: akryl na płótnie:

Żywica akrylowa została wynaleziona przez niemieckiego chemika Otto Karla Röhma na początku lat 30-tych XX wieku. Już w 1934 roku niemiecka firma chemiczna BASF opracowała pierwszą nadającą się do użytku dyspersję akrylową (mieszaninę wody i cząsteczek żywicy akrylowej), która została opatentowana przez firmę Röhm and Haas. Ta syntetyczna farba łączyła niektóre właściwości klasycznej farby olejnej i akwareli.

Pierwsze zastosowania nowego produktu nie miały jednak wiele wspólnego ze sztuką; wykorzystywano go głównie do zabezpieczania różnych elementów konstrukcyjnych i części budynków narażonych na wilgoć i zasolenie. W latach 1946-1949 amerykański artysta, przedsiębiorca i kolekcjoner sztuki Leonardem Bocour wraz ze swoim bratankiem Samem Goldenem wynaleźli roztworową farbę akrylową pod marką Magna, produkowaną na bazie benzyny lakowej. Sprzedawali są w swoim sklepie przy 15 Ulicy na Manhattanie takim artystom, jak światowej sławy malarze Willem de Kooning, Jackson Pollock czy Helen Frankenhalter.

W latach 60-tych zostały wprowadzone do sprzedaży farby akrylowe produkowane na bazie wody. Malarze mogli więc modyfikować wygląd, twardość, elastyczność, teksturę i inne właściwości powierzchni farby akrylowej, używając różnych specjalistycznych dodatków  lub po prostu dodając do niej wodę.

Farby akrylowe mają też  zdolność do wiązania się z wieloma różnymi powierzchniami; można je stosować nie tylko na tradycyjnym płótnie, ale też na papierze, betonie, plastyku, szkle i wielu innych materiałach. Z tego też powodu są bardzo często stosowane przez artystów działających w domenie street-artu lub posługujących się techniką graffiti. Farby arylowe są również powszechnie stosowane w modelarstwie. Podobnie jak w przypadku malarstwa olejnego, gotowy obraz akrylowy pokrywa się izolacyjną warstwą usuwalnego werniksu w celu ochrony i zabezpieczenia farby  przed kurzem, promieniowaniem UV czy zarysowaniami.

O artystce:

Michalina Czurakowska urodziła się w 1986 roku w Płocku. Jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Wydziału Malarskiego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2014 r. w pracowni u prof. Krzysztofa Wachowiaka obroniła dyplom na ocenę celującą z wyróżnieniem. Jej prace dyplomowe pt. „Baśnie Australijskie” inspirowane trzymiesięczną podróżą do Australii zostały zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsze Dyplomy 2014” w Gdańsku w dziedzinie malarstwa sztalugowego.

Od 2012 r. uczestniczy regularnie w wystawach zbiorowych, jak i indywidualnych, zarówno w kraju jak i za granicą. Od 2015 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Jej prace znajdują się w licznych zbiorach kolekcjonerskich w Polsce oraz za granicą.

Artystka nawiązuje w swojej twórczości do spraw dużych i małych, ważnych i mniej istotnych, ale wszystkie składają się na kalejdoskop naszego codziennego życia. Jak sama mówi o swojej twórczości: “Moje malarstwo to artystyczna adaptacji magii na rzeczywistość, która lubię nazywać nierzeczywistością”. Więcej o artystce przeczytasz tutaj.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę.

Kolor

Brązy, Odcienie niebieskiego, Pomarańczowy, Zielenie, Żółcie

Wielkość

50 cm na 70 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Technika

Akryl na płótnie

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.