Barbara Kuchnowska – Walka

15 000,00 

Artysta / artist: Barbara Kuchnowska

Technika / technique: olej na płótnie

Wymiary / dimensions: 73 cm na 92 cm (szer. x wys.)  

Rok: 2024

 

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności. Galeria współpracuje z renomowanymi zakładami rzemieślniczymi, świadczącymi usługi profesjonalnego oprawiania obrazów. W sprawie usługi oprawy obrazów, prosimy o kontakt.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, skontaktuj się z nami: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

Nie jesteś pewien czy obraz, który Ci się podoba będzie pasować do Twojego wnętrza? Chciałbyś sprawdzić przed zakupem, jak będzie wyglądał w wybranym przez Ciebie miejscu? Skorzystaj z naszej oferty wizualizacji. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Obrazy na ścianę.

 

1 w magazynie

O obrazie:

Dramatyczny pojedynek na płótnie. Obraz “Walka” Barbary Kuchnowskiej to niezwykle dynamiczne i pełne napięcia przedstawienie dwóch kogutów w trakcie zaciętej walki. Artystka z mistrzowską precyzją uchwyciła moment kulminacyjny starcia, w którym pierzaści wojownicy zmagają się o dominację.

Mistrzostwo w oddaniu ruchu i formy. To, co najbardziej przykuwa uwagę w tym obrazie, to niezwykły dynamizm. Koguty wydają się unosić w powietrzu, ich pióra rozwiane są niczym skrzydła aniołów, a ostre spojrzenia świadczą o determinacji. Kuchnowska z niezwykłą precyzją przedstawia każde piórko, każdy mięsień, każdą żyłkę na napęczniałych grzebieniach. Sylwetki ptaków są wymodelowane z taką precyzją, że niemal możemy poczuć ich ciężar i siłę.

Monochromatyczna eksplozja. Dominująca kolorystyka obrazu to biel i czerń, które w połączeniu z intensywną czerwienią grzebieni tworzą niezwykle efektowny kontrast. Tło jest ciemne, niemal czarne, co jeszcze bardziej podkreśla dramaturgię sceny. Dzięki tej ograniczonej palecie barw, artystka skupia uwagę widza na samym centrum wydarzeń, na walczących kogutach.

Psychologiczna głębia portretu zwierzęcego. Portrety ptaków Barbary Kuchnowskiej to obrazy wykonane z psychologiczną zaciętością. “Walka” nie jest jedynie realistycznym przedstawieniem wydarzenia, ale także próbą zgłębienia psychologii zwierząt. Koguty, choć pozbawione ludzkich cech, stają się tu symbolami walki o dominację, o przetrwanie, o honor.

“Walka” Barbary Kuchnowskiej to obraz, który zapada w pamięć. To nie tylko piękne dzieło sztuki, ale także głęboka refleksja na temat natury i znaczenia zwierząt w naszym życiu. Artystka z niezwykłą wrażliwością i mistrzostwem uchwyciła moment pełen napięcia i emocji, tworząc dzieło, które porusza i inspiruje.

Kogut jako symbol w różnych kulturach. Kogut od wieków pełnił ważną rolę w różnych kulturach. Był symbolem słońca, odrodzenia, czujności i odwagi. W wielu mitologiach był związany z bogami wojny lub słońca. W chrześcijaństwie kogut upomniał Piotra o jego zaparcie się Chrystusa, stając się symbolem skruchy i nowego początku. W kulturze azjatyckiej kogut jest symbolem szczęścia i powodzenia.

O temacie obrazu: portret zwierzęcy 

Portret zwierzęcy to fascynujący nurt w sztuce, który pozwala nam spojrzeć na zwierzęta w zupełnie nowym świetle. Artyści, sięgając po ten temat, nie tylko uwieczniają fizyczne cechy swoich modeli, ale także próbują uchwycić ich osobowości, emocje i relacje z ludźmi. Dzięki temu, portrety zwierząt stają się nie tylko pięknymi dziełami sztuki, ale również głębokimi refleksjami na temat natury i miejsca zwierząt w naszym świecie.

W historii sztuki znajdziemy wiele przykładów wybitnych portretów zwierzęcych. Jednym z najbardziej znanych jest “Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci, na którym arystokratka trzyma na ramieniu tajemnicze zwierzę. Równie słynne są obrazy Wojciecha Kossaka, takie jak “Piłsudski na Kasztance”, które ukazują silną więź między człowiekiem a koniem. Innym przykładem jest “Julie Manet z kotem” Pierre’a Auguste’a Renoira, które przedstawia dziewczynkę w intymnym momencie z ulubionym pupilem.

Portrety zwierząt są obecne w różnych stylach i technikach malarskich. Od realistycznych przedstawień, które oddają każdy szczegół sierści czy piór, po bardziej impresjonistyczne i ekspresjonistyczne interpretacje, które skupiają się na emocjach i atmosferze. Wybór konkretnej techniki zależy od artysty i jego wizji.

Dzięki swojej uniwersalności, portret zwierzęcy przemawia do odbiorców na wielu poziomach. Pozwala nam docenić piękno i różnorodność świata zwierząt, wzbudza w nas empatię i skłania do refleksji nad naszą relacją z naturą.

Portrety zwierząt nadają się do wnętrz utrzymanych w różnym klimacie, ale niezależnie od tego, w jaki pomieszczeniu znajdzie się ten obraz, nie da się obok niego przejść obojętnie i zawsze przyciągnie naszą uwagę. W naszej galerii Wiele Sztuki prezentujemy jeszcze wiele namalowanych w różnych stylach, pięknych i inspirujących obrazów przedstawiających zwierzęta, jak również rzeźby Mai Pućko. Znajdziesz je wszystkie tutaj: portrety i rzeźby zwierząt w Galerii Wiele Sztuki.

O technice:

Farba olejna jest mieszanką pigmentów (barwników) i olejów roślinnych. To jedna z najstarszych i najbardziej szanowanych technik malarskich. Jej charakterystyczne właściwości, takie jak powolne schnięcie i głęboka kolorystyka, pozwalają artystom na tworzenie niezwykle trwałych i szczegółowych dzieł.

Powolne wysychanie farby olejnej daje malarzowi dużo czasu na pracę, umożliwiając dokładne mieszanie kolorów i tworzenie subtelnych przejść tonalnych. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie niezwykłej głębi i realizmu w obrazach. Ponadto, warstwy farby olejnej można nakładać na siebie, tworząc bogatą fakturę i efekt trójwymiarowości.

Farba olejna była ulubioną techniką wielu wybitnych malarzy w historii sztuki. Do najbardziej znanych mistrzów należą Leonardo da Vinci, Rembrandt van Rijn, Jan Vermeer, czy Vincent van Gogh. Ich dzieła, stworzone właśnie przy użyciu farb olejnych, są dziś uważane za arcydzieła i stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń artystów.

Współcześni malarze również chętnie sięgają po farby olejnej, odkrywając nowe możliwości tej tradycyjnej techniki. Dzięki niej mogą tworzyć zarówno realistyczne portrety i pejzaże, jak i abstrakcyjne kompozycje pełne ekspresji. Farba olejna to niezwykle wszechstronne medium, które pozwala artystom na wyrażenie swojej wizji w niemal nieograniczony sposób

O artystce:

Barbara Kuchnowska jest absolwentką gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych – w czerwcu 2023 roku obroniła pacę dyplomową z wynikiem celującym na Wydziale Malarstwa w pracowni Prof. Macieja Świeszewskiego.

Dwukrotna Stypendystka Rektora dla najlepszych studentów. Laureatka IV edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Studenckiego im. Wojciecha Fangora w 2022 r. Laureatka Honorowej Nagrody Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych za dyplom malarski „O czerwieni” przyznanej w grudniu 2023. Jest założycielką Stowarzyszenia Artystycznego Pictura.

Otrzymała  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Inspiracje 2022” zorganizowanym przez Fundację Sztuki Współczesnej „Paleta”, zdobywczyni II miejsca w XVI edycji konkursu plastyczno-literackiego pt. „Bursztyn – złoto Bałtyku”. Nominowana do nagrody Najlepsi Absolwenci Uczelni Artystycznych w Polsce artNOBLE 2023.

Barbara Kuchnowska została wybrana głosami czytelników Dziennika Bałtyckiego Osobowością Roku 2023. Nominację otrzymała za talent i propagowanie sztuki oraz zdobycie wielu laurów na konkursach i przeglądach malarskich.

Poza malarstwem sztalugowym pisze ikony. Więcej o artystce przeczytasz tutaj.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę.

 

Kolor

Biele i szarości, Brązowy, Brudna Zieleń, Ciemnoczerwony, Czerń, Fioletowy, Żółty

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Wielkość

73 cm na 92 cm

Technika

Olej na płótnie

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

Koguty, Portret zwierzęcy, Ptaki

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.