Klaudia Choma – Smardz IV

450,00 

Obraz z cyklu “Stan mojej świadomości” 

Artysta: Klaudia Choma, Rok: 2023

Technika: Technika mieszana: akryl, olej na płótnie

Wymiary: 13 cm x 18 cm

Oryginalne obrazy, rzeźby i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności. Galeria współpracuje z renomowanymi zakładami rzemieślniczymi, świadczącymi usługi profesjonalnego oprawiania obrazów. W sprawie usługi oprawy obrazów, prosimy o kontakt.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, prosimy skontaktuj się z nami i napisz na adres: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611.

1 w magazynie

O obrazie:

Ten precyzyjnie wykonany obrazek jest piękną miniaturą, która pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Jego niewielkie rozmiary (13 cm na 18 cm) ułatwiają ekspozycję: może wisieć na ścianie, w towarzystwie innych dzieł, ale równie dobrze będzie się prezentował stojąc na półce obok książek, lub obok innych ładnych drobiazgów. W naszej Galerii prezentujemy kilka podobnych prac przedstawiających grzyby, pochodzących z cyklu “Stan mojej świadomości”, oraz krótką, składającą się z trzech obrazów serię przedstawiającą owoce awokado. Te małe, świetnie technicznie obrazy doskonale nadają się też na drobny, niebanalny prezent.

O temacie obrazu: 

Smardze osiągają od 3 do 10 cm wysokości i od 3 do 7 cm średnicy, są barwy beżowej lub ochrowej, czasami szara lub prawie czarnej, ich główki mają niesamowity, nieco psychodeliczne kształt: są nieregularne, z wnękami i bruzdami na powierzchni, między którymi żeberka ułożone są w sposób niewyróżniający żadnego kierunku. Wykazują skłonność do symbiozy z korzeniami drzew.  Po raz pierwszy zostały opisane w 1794 r., smardze są obecnie zdefiniowane są jako rodzaj do którego należy nawet 70 gatunków; większość z nich ma jednak charakter miejscowy (endemiczny). Co ciekawe, mykolodzy wciąż odkrywają nowe gatunki smardzów, a ich klasyfikacja pozostaje pośród uczonych źródłem konfliktów.

Polskie trufle. Gastronomiczna renoma smardzów wynika z faktu, że ich smak jest całkiem niepodobny do większości znanych leśnych grzybów. Koneserzy określają ich smak jako drzewny, prażony, orzechowy, o wyraźnie wyczuwalnej intensywności. Smardze są również zaskakująco wartościowe pod względem odżywczym i na dodatek wyróżniają się niezwykle wysokim poziomem witaminy D, także cynku, fosforu, manganu, miedzi i żelaza. W 100 g, zawierających zaledwie ok. 30 kcal, znajdują się też umiarkowane dawki witamin z grupy B, nieco białka oraz błonnika.

W latach 1983–2014 podlegał w Polsce ochronie ścisłej, a od 2014 roku objęty jest ochroną częściową. Zbiór owocników na użytek własny i pozyskiwanie do celów gospodarczych dopuszczalne jest tylko w wyznaczonych miejscach. W Chinach, Indiach, Pakistanie i Turcji te grzyby osiągają w skupie zawrotnie wysokie ceny i wielu ludzi żyje w tych krajach ze zbieractwa smardzów.

O technice: technika mieszana

Artysta posługujący się technikami mieszanymi na pewno musi dobrze znać nie tylko właściwości poszczególnych farb użytych do malowania obrazu, ale też musi orientować się w charakterystyce wzajemnego oddziaływania na siebie różnych rodzajów farb, sposobie krycia i przenikania kolorów, czy wpływu różnicy w czasie schnięcia różnych farb przy planowaniu kompozycji.  

Chociaż dzisiaj producenci farb olejnych i akrylowych oferują już bardzo zaawansowane jakościowo i niewiele się od siebie różniące produkty, to zawsze pozostają pewne subtelne różnice, które właściwie wykorzystane i podkreślone wzmocnią końcowe efekty fakturowe i kolorystyczne dzieła, trudniejsze lub nawet niemożliwe do osiągnięcia przy wykorzystaniu tylko jednego medium.

O artystce:

Klaudia Choma urodziła się w 1988 roku. Studia artystyczne rozpoczęła w 2009 roku w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na Wydziale Grafiki w pracowni Profesora Ryszarda Osadczego, które następnie kontynuowała na Wydziale Malarskim warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 2015 uzyskała tam dyplom magisterski w pracowni prof. Stanisława Baja, zaś aneks do dyplomu przygotowała w Pracowni Struktur Wizualnych Profesora Jacka Dyrzyńskiego. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, jak i w galeriach sztuki współczesnej.

W twórczości Klaudii Choma przewijają się trzy główne motywy malarskie: architektura, meble oraz świat przyrody: flora i fauna.

Charakterystyczna technika malarska Klaudii Chomy pozostaje niezmienna niezależnie od przedstawionego motywu: artystka od lat wierna jest farbom olejnym (czasem łączonymi z akrylami), a jej dzieła łączy przygaszona, ziemista lub szara gama kolorystyczna. Drugi plan, opracowany szaro-ziemistymi impastami (grubo nakładanymi warstwami farby) jest wspólnym mianownikiem wszystkich prac warszawskiej malarki, nadając im wyraz odrealnienia i melancholii.

Więcej o malarce przeczytasz tutaj.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu.

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Beż, Brązowy, Czerń, Szary

Wielkość

13 cm na 18 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Technika

Farba akrylowa i olejna na płótnie, Technika mieszana

Temat

Grzyby, Przyroda, Smardze

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.