Magdalena Konior: Filiżanka herbaciana 200 ml „Alicja w krainie czarów”, z talerzykiem

290,00 

Artysta / producent: Magdalena Konior

Technika: biała porcelana AUDREY BLACKMAN, ręcznie formowana, trzykrotnie wypalana, szkliwiona, złocona  (złoto 24ct) i polerowana

Wymiary / pojemność: c. 10,5 cm średnicy, c. 200 ml

Zdjęcie przedstawia przykładowe naczynie

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów, absolwentów uczelni artystycznych i rzemieślników artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Oryginalne wyroby artystyczne, ceramika, rzeźby, obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności z unikatowym numerem, zawierający reprodukcję dzieła wraz z jego opisem oraz informacje o autorze. Dokument opatrzony pieczęciami Galerii Wiele Sztuki jest podpisany przez właścicielkę galerii.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, skontaktuj się z nami: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

 

 

 

 

2 w magazynie

O produkcie: 

Filiżanka do herbaty z serii „Alicja w krainie czarów” – arcydzieło współczesnej porcelany. Przedstawiamy niezwykłą filiżankę do herbaty, która przeniesie Twój rytuał picia herbaty na zupełnie nowy poziom. To wyjątkowe połączenie tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego designu sprawia, że każda filiżanka naparu stanie się niezwykłym doznaniem.

Elegancja w każdym detalu. Filiżanka wykonana jest z najwyższej jakości białej porcelany, która emanuje subtelnym blaskiem. Jej kształt, delikatnie zwężający się ku dołowi, nadaje jej lekkości i elegancji. Jednak to zdobienia ze złota 24-karatowego czynią ją prawdziwym dziełem sztuki. Bogato złocone uszko stanowi wyrafinowany akcent, a złote paseczki na korpusie, rozpoczynające się malutką kroplą i spływające ku podstawie nóżki, tworzą niezwykle dynamiczny wzór. Gruby złoty pasek na górnej podstawie nóżki dodaje całości solidności i podkreśla wyjątkowość tego przedmiotu.

Dopełnieniem filiżanki jest talerzyk wykonany z białej, szkliwionej porcelany, ozdobiony delikatnymi złotymi paseczkami, które promieniście rozchodzą się od brzegu ku środkowi. Ten subtelny wzór tworzy spójną całość z filiżanką, nadając zestawowi niezwykłej harmonii.

Wartość artystyczna. Ta filiżanka to nie tylko przedmiot użytkowy, ale także dzieło sztuki. Unikalny wzór, precyzyjne wykonanie i zastosowanie szlachetnych materiałów sprawiają, że jest to przedmiot kolekcjonerski, który z pewnością zachwyci miłośników pięknych rzeczy.

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla siebie lub bliskiej osoby, ta filiżanka do herbaty będzie doskonałym wyborem. To połączenie tradycji i nowoczesności, które zachwyci każdego, kto ceni sobie piękno i elegancję.

Ciekawostka: Chiny to kolebka herbaty. Ceremonia parzenia herbaty jest tam prawdziwą sztuką. Wykorzystuje się różne rodzaje herbaty, takie jak zielona, czarna, biała czy pu-erh. Każda z nich ma swoją unikalną historię i sposób przygotowania.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji:

Chociaż porcelana jest trwała, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy unikać nagłych zmian temperatury oraz stosowania agresywnych środków czyszczących. W związku z elementami złoconymi, nie zalecamy mycia w zmywarce. Polecamy ręczne mycie pod ciepłą, bieżącą wodą przy użyciu łagodnych detergentów i miękkiej gąbki lub szmatki. Wycierać przy pomocy ściereczki z miękkiej bawełny. Odpowiednia pielęgnacja i używanie produktu pozwoli się cieszyć nim przez wiele lat.

O technice: tworzenie ceramiki na kole garncarskim:

Proces powstawania porcelany na kole garncarskim to fascynująca podróż od kawałka gliny do eleganckiego przedmiotu codziennego użytku. Zaczyna się od przygotowania odpowiedniej gliny, która następnie jest umieszczana na obracającym się kole. Ręce garncarza-artysty, wprawne w ruchu, nadają glinie pożądany kształt. Proces ten wymaga precyzji, wyczucia i doświadczenia. Po uformowaniu, naczynie jest suszone, a następnie wypalane w wysokiej temperaturze. Prezentowane w naszej galerii, pięknie wykonane filiżanki są wypalane aż trzykrotnie:

  • Wypał 1 w temperaturze 1060 °C. Po pierwszym wypale porcelana jest szkliwiona i przechodzi do drugiego wypału;
  • Wypał 2 ma temperaturę 1250 °C. Po tym etapie porcelana jest przygotowana do złocenia;
  • Wypał 3 odbywa się w temperaturze 820 °C. Efektem tego etapu jest pięknie wybłyszczona powierzchnia, pokryta złotem 24ct.

Po trzecim wypale, filiżanka jest jeszcze dodatkowo polerowana. Cały proces wytwarzania trwa od 2 do 3 tygodni.

O artystce:  

Magdalena Konior jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W roku 1999 obroniła prace dyplomową w pracowni rzeźby profesora Jerzego Nowakowskiego. Po ukończeniu edukacji, przez kolejne 20 lat skupiła się na tematach związanych z projektowaniem wnętrz.

Od 2019 powróciła do swojego powołania i zajęła się rzeźbiarstwem oraz wytwarzaniem artystycznej, ręcznie wyrabianej porcelany. W jej warszawskiej pracowni powstają przepiękne, filigranowe filiżanki, naczynia, cukiernice, łyżeczki, kubki i inne dodatki. każda forma rzeźbiona przez nią jest unikatowa. Każde naczynie cechuje inna faktura, kształt czy transparentność. Więcej o artystce przeczytasz tutaj.

Kolor

Biel, Złoty

Wielkość / pojemność

około 10,5 cm średnicy, 200 ml pojemności płynu

Technika

Ceramika artystyczna ręcznie wytwarzana na kole garncarskim, szkliwiona, wypalana, złocona

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.