Agnieszka Lewandowska – Koń

13 000,00 

Artysta / artist: Agnieszka Lewandowska

Rok: 2020-2021 

Technika / technique: olej na płótnie

Wymiary / dimensions: 100 cm na 80 cm (szer. x wys. / W x H)

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności. Galeria współpracuje z renomowanymi zakładami rzemieślniczymi, świadczącymi profesjonalne usługi ramiarskie. W przypadku zainteresowania usługą oprawy obrazów, prosimy o kontakt z Galerią. 

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, prosimy skontaktuj się z nami i napisz na adres: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

1 w magazynie

O obrazie:

Malarstwo Agnieszki Lewandowskiej często nawiązuje do barokowego motywu vanitas (łac. marność), przypominającego o nieuchronności śmierci, przemijaniu i niewielkiej wartości rzeczy doczesnych. Często posługuje się w swoich pracach surowymi motywami przemocy, krwi, mięsa, spożywania czy rozkładu ciała, próbując zawrzeć w obrazach jednoczesne piękno i obrzydliwość ulotności życia biologicznego.

Przeprowadza na płótnie swoistą wiwisekcję własnej wyobraźni, tworząc wizerunki fantastycznych, surrealistycznie zniekształconych zwierząt ujętych w kontekście nieoczywistego, często niepokojącego tła. Interesują ją cechy fizyczne i biologiczność żywej istoty, jej budowa, masa, kolor, mechanika ruchu.

Zależy jej na wywołaniu intensywnych doznań estetycznych, nawet jeżeli nie będą one przyjemne dla wszystkich odbiorców, dotykania tematów zakazanych, a jednocześnie uniwersalnych; takich jak śmierć, pożywianie się, seks i miłość. Pragnie wywołać w widzu poczucie dyskomfortu, ale też wzbudzić świadomość własnej cielesności i podleganiu nieubłaganym prawom natury – procesom starzenia się, zaniku funkcji biologicznych, śmierci i rozkładowi.

O technice:

Malarstwo olejne to technika artystyczna polegająca na wykorzystywaniu farb, które powstają poprzez zmieszanie suchych pigmentów (barwników) proszkowych z wyselekcjonowanym rafinowanym olejem lnianym (stosuje się też czasami olej makowy lub z orzechów włoskich) do konsystencji sztywnej pasty i zmielenie jej przez silne tarcie w stalowych młynach walcowych. Wyjątkowa łatwość, z jaką przy pomocy tych farb można mieszać kolory i budować przejścia tonalne czyni je wyjątkowymi wśród innych materiałów malarskich; jednocześnie pozwalają na uzyskanie bogatych i różnorodnych efektów fakturowych przy pomocy tzw. laserunku (farba kładziona bardzo cienkimi warstwami) czy techniki impasto (grube warstwy farby budujące głębokie struktury).

Standardowym podłożem do namalowania obrazu olejnego jest płótno, wykonane z czystego lnu o mocnym i gęstym splocie. Płótno jest przycinane do odpowiedniego rozmiaru i rozpinane na drewnianej ramie, do której jest następnie przymocowywane za pomocą gwoździ lub zszywek.

Na gotowy obraz olejny zwykle nakładana jest warstwa materiałów żywicowych (lakieru, werniksu), w celu wydobycia głębszych efektów tonalnych, oraz ochrony powierzchni płótna przed czynnikami atmosferycznymi, drobnymi otarciami, zabrudzeniami czy gromadzeniem się kurzu.

O artystce:

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Magdaleny Abakanowicz w Gdyni i Wydziału Malarskiego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2023 obroniła dyplom pt. „Ołtarz Lilith” na Wydziale Malarskim gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego. Opiekunem aneksu „Mutanty. W hołdzie Magdalenie Abakanowicz” był prof. Jacek Zdybel.

Czerpie inspiracje z całej gamy postaci z historii sztuki, zarówno dawnej jak i współczesnej, ale również ze świata opery. Interesuje ją zwłaszcza okres malarstwo i opera epoki baroku, najbardziej fascynującymi twórcami są dla niej m.in. Rembrandt van Rijn, Peter Paul Rubens, Artemisia Gentileschi (która jako pierwsza kobieta została w 1616 r. przyjęta do florenckiej Accademia delle Arti del Disegno) i Diego Velázquez, malarz nadworny króla Filipa IV

Uczestniczka plenerów artystycznych w Rodowie, Jastarni i Gorlicach. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Galerii WL4 Mleczny Piotr, „Brutal Content”, „Faza” i „311” w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki, „Morskie impresje” w wejherowskim centrum kultury, „Między formą w kolorem” w MBWA w Lesznie czy Najlepsze Dyplomy 2022/23 w ASP Gdańsk.

Agnieszka Lewandowska otrzymała Wyróżnienie Honorowe w Konkursie Malarskim Fundacji im. Franciszki Eibisch w 2021r. za obraz „Rodhocetus pożerający sam siebie”.

Artystka jest także finalistką IV edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora w 2022 roku za obraz „Dormons tous”. Praca ta jest prezentowana na wystawie Pejzaż Malarstwa Polskiego w warszawskiej Galerii Narodowej Zachęta (listopad 2023 – luty 2024).

Więcej o artystce przeczytasz tutaj

 

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Biel, Blade odcienie niebieskiego, Błękit, Brązy i odcienie żółci, Fiolety, Różowy, Zielony

Wielkość

100 cm na 80 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Technika

Olej na płótnie, grunt klejowo-kredowy.

Temat

Portret zwierzęcy

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.