Anna Malinowska – Wiewiórka

19 000,00 

Artystka: Anna Malinowska

Technika: akryl na płótnie / acrylic painting on canvas 

Wymiary: 160 cm na 120 cm (szer. x wys.)

Rok: 2024

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła wystawiamy Certyfikat Autentyczności. Galeria współpracuje z renomowanymi zakładami rzemieślniczymi, świadczącymi profesjonalne usługi ramiarskie. W przypadku zainteresowania usługą oprawy obrazów, prosimy o kontakt z Galerią. 

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tej artystki i szukasz jej innych prac, skontaktuj się z nami: sklep@galeriawielesztuki.eu, lub zadzwoń: tel. kom. +48 696 893 611

 

1 w magazynie

O obrazie:

Zwierzęta i krajobraz są często bezpośrednią inspiracją twórczą dla Anny Malinowskiej. Nie inaczej jest w przypadku tego sporego (160 cm na 120 cm) płótna, przedstawiającego sielską, letnią scenę w starym, wiejskim parku położonym nad brzegiem morza. Widzimy piękne drzewa, pomiędzy którymi przebłyskuje jasno-błękitna tafla wody. W ten piękny, słoneczny dzień dwie spacerowiczki przystanęły na moment, a jedna z nich chce zdjęcie telefonem wiewiórce, biegającej po pniu drzewa. 

Podobnie jak inne obrazy Anny Malinowskiej dostępne w naszej Galerii Wiele Sztuki, również Wiewiórka jest przepełniona mocnymi kolorami – malarka naprawdę potrafi doskonale wykorzystać świetliste kolory akryli. Wyrazisty, plastyczny modelunek złotego, słonecznego światła i mocnej, soczystej zieleni ocienionej trawy i listowia drzew znakomicie buduje iluzję natury, przy tworząc nastrój spokój, relaksu i wakacyjno-weekendowego luzu. Ta lekka  kompozycja do każdego pomieszczenia wniesie pozytywny, letni nastrój i poprawi samopoczucie zwłaszcza w jesienno-zimowe wieczory.

Praca jest sygnowana inicjałami artystki umieszczonymi na froncie płótna, w jego prawym, dolnym rogu. 

Ciekawostki o temacie obrazuNa świecie występuje ponad 250 gatunków zwierząt zaliczanych do rodziny wiewiórkowatych. Niektóre z nich mają niezwykłe umiejętności, na przykład dzięki fałdom skórnym potrafią szybować w powietrzu pomiędzy drzewami na odległość nawet do kilkudziesięciu metrów. Jeszcze w XIX wieku takie „latające” wiewiórki występowały w Polsce na terenie Puszczy Białowieskiej. W kilku krajach europejskich wiewiórka pospolita jest zagrożona z powodu szybkiej ekspansji wiewiórki szarej, inwazyjnego gatunku wiewiórek sprowadzonego z Ameryki Północnej.

Wiewiórki mają doskonały wzrok, chociaż rodzą się ślepe. Mają wysokie zdolności adaptacyjnie, są inteligentne i szybko się uczą, podpatrując inne osobniki swojego gatunku – ale nie tylko. Komunikują się pomiędzy sobą za pomocą za pomocą skomplikowanego systemu odgłosów i ruchów ogona. Ich niezwykle ostre siekacze nigdy nie przestają rosnąć, dlatego muszą cały czas żuć i gryźć pokarm. Ponieważ wiewiórki nie hibernują (chociaż przesypiają najzimniejsze dni), to muszą pracowicie zbierać i chować w różnych miejscach pokarm, tak aby przetrwać zimę – potrafią robić zapasy wystarczające nawet na 2-3 miesiące. Z tego też względu wiewiórki pełnią bardzo ważną rolę w leśnych ekosystemach, przyczyniając się do rozsiewania orzechów i innych nasion, będących ich przysmakami.

Wbrew popularnemu przekonaniu, te gryzonie doskonale pamiętają lokalizacje swoich spiżarni, w czym pomaga im pamięć przestrzenna oraz doskonale wykształcony węch. Znane są również z wzajemnego podkradania sobie zapasów.

O malarce: 

Malinowska Anna jest malarką, rysowniczką i graficzką. Studiowała malarstwo i grafikę na gdańskiej PWSSP w latach 1985-1991. Malarstwo studiowała pod kierunkiem profesora Kiejstuta Bereźnickiego, u którego uzyskała dyplom w 1991 roku. Został on zakwalifikowany do najlepszych polskich dyplomów malarskich 1991 roku. Niechętnie opowiada o swych obrazach. Mówi, że są tak intensywne i bogate w formy, poziomy i znaczenia, że dodatkowe słowa przytłaczają zamiast rozjaśniać, hałasują zamiast chronić ciszę przestrzeni. A cisza i nieruchomość obrazu jest dla Malinowskiej jego wspaniałym atutem. 

Pełny biogram artystki oraz wszystkie jej obrazy dostępne w ofercie naszej Galerii Wiele Sztuki znajdziesz tutaj

O technice:

Farby akrylowe do powszechnego użycia w sztukach wizualnych zaczęły wchodzić od początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, więc na tle wielu tysięcy lat wykorzystywania przez ludzi najrozmaitszych środków do wyrażania swoich artystycznych wizji jest to jeden z najnowszych materiałów malarskich. Oprócz substancji barwiących (pigmentów), akryle malarskie mogą zawierać również różne substancje dodatkowe zmieniające ich lepkość i szybkość wysychania na płótnie (np. gumę arabską). Farbami akrylowymi można malować na praktycznie każdym rodzaju podobrazia, nawet na szkle czy metalu, stąd ich popularność wśród artystów twórców street-artowych czy posługujących się techniką graffiti jako swoim środkiem wyrazu.

Można czasami usłyszeć głosy, że jest to łatwa i prosta w użyciu farba, po którą chętnie sięgają mniej doświadczeni czy wprawni warsztatowo malarze, studenci szkół artystycznych czy wręcz amatorzy. Istotnie, jednymi z cech charakterystycznych dla tych farb jest szybkość wysychania, łatwość nakładania i częściowe prześwitywanie. Jednak, po wyschnięciu artystyczne farby akrylowe są praktycznie niezmywalne i trudno podatny na korekty, co powoduje że każdy obraz tworzony w tej technice musi być bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany, zarówno w aspektach kompozycyjnych jak i kolorystycznych. Jest to więc tworzywo wbrew obiegowej opinii o wiele bardziej wymagające i mniej tolerancyjne na błędy w procesie malarskim.

W zastosowaniach artystycznych mogą być kładzione zarówno grubo (tzw. impast), budując wyraźną fakturę obrazu  podobnie jak w przypadku farb olejnych, lub też laserunkowo, cienkimi przezroczystymi warstwami. Malarstwo akrylowe jest więc pewną alternatywą dla malarstwa olejnego (nie bez znaczenia jest też tutaj zauważalna różnica w cenie materiału na korzyść akryli), jednak dla wzmocnienia efektów fakturowych i kolorystycznych malarze często łączą obie te techniki. 

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Biele i szarości, Błękit, Brązy i odcienie żółci, Niebieski, Różne odcienie zieleni

Wielkość

160 cm na 120 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Technika

Akryl na płótnie

Styl

Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

Pejzaż

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.