Klaudia Choma – Gdy noc zapada

15 000,00 

Artysta: Klaudia Choma

Technika: Technika mieszana: akryl, olej na płótnie

Wymiary: 100 cm x 130 cm

Rok: 2022

Do każdego sprzedanego dzieła Galeria Wiele Sztuki wystawia Certyfikat Autentyczności.

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych.

1 w magazynie

O temacie obrazu 

Żubr jest największym ssakiem lądowym w Europie,  zasiedla lasy mieszane z podmokłymi polanami. Dorosły osobnik zjada od 40 do 60 kg paszy na dobę, może osiągać wagę do 900 kg i mierzyć w kłębie nawet ponad 180 cm. W 2021 roku liczebność tych zwierząt w Polsce wynosiła 2.429 osobników a gatunek podlega ścisłej ochronie gatunkowej. Żubr umieszczany był i jest na licznych seriach znaczków pocztowych, herbach rodzin, instytucji czy miast (zwłaszcza w Mołdawii, na Białorusi, w Polsce na Podlasiu). Jest symbolem siły, męstwa i odwagi.  

O obrazie

Obrazy z cyklu poświęconego przyrodzie Klaudii Chomy to portrety wykonane z psychologiczną zaciętością: każde ze stworzeń występuje na płótnach jako pierwszoplanowy bohater, wyodrębniony z bezczasowego, mglistego tła. Nawet najmniejsze z istot żywych zdają się opowiadać swoją własną historię, zaś ich prezencja przekonuje o niebanalnej osobowości i charakterze. 

Warsztatowa precyzja autorki zasługuje na osobną uwagę: delikatność piór i futra odczuwa się niemal fizycznie, a umaszczenie bohaterów podkreślają migotliwe przejścia kolorystyczne. Charakterystyczna technika malarska Klaudii Chomy pozostaje niezmienna niezależnie od przedstawionego motywu; jej dzieła łączy przygaszona, ziemista lub szara gama kolorystyczna. Widz nie odnajdzie w nich silnych kontrastów światło-cieniowych czy wyrazistego linearyzmu: światło i modelunek poprowadzone są miękko i delikatnie.

Naturalna, swobodna kompozycja zmierza ku asymetrii, zaś jej dynamika osiągnięta zostaje poprzez antagonizm pomiędzy fakturowo potraktowanym, monochromatycznym tłem a realistycznym, pełnym ekspresji obiektem. To właśnie drugi plan: opracowany szaro-ziemistymi impastami, jest wspólnym mianownikiem wszystkich prac warszawskiej malarki, nadając im wyraz odrealnienia i melancholii.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. 

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Beż, Brązowy, Czarny, Szary

Wielkość

100 cm na 130 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Styl

Minimalizm, Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Temat

Przyroda, Żubr, Zwierzęta

Technika

Farba akrylowa i olejna na płótnie, Technika mieszana

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.