Filip Rzodkiewicz – 5 Steps of Death

5 600,00 

Artysta: Filip Rzodkiewicz

Technika: technika mieszana

Wymiary: 80 cm na 60 cm (szer. x wys.)   

Rok: 2023

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu. Do każdego sprzedanego dzieła Galeria Wiele Sztuki wystawia Certyfikat Autentyczności.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. W Galerii prezentowane są także prace profesorów i wykładowców akademickich oraz innych, uznanych polskich i zagranicznych twórców.

Galeria Wiele Sztuki reprezentuje Filipa Rzodkiewicza w Polsce oraz za granicą. Jeżeli jesteś zainteresowany twórczością tego artysty i szukasz jego innych prac, skontaktuj się z nami: sklep@galeriawielesztuki.eu / mob. tel. +48 696 893 611

1 w magazynie

O obrazie

Obraz jest pełen działań eksperymentalnych Filipa Rzodkiewicza, dąży on w nim do konsekwentnej syntezy, jest on bardzo graficzny. Artysta stosuje impast (grubo nałożone na siebie warstwy farby) i zróżnicowane faktury, które przypominają nam że jest on w dalszym ciągu obrazem.

“5 steps of Death” jest pracą, która odwołuje się do teorii Dr. Elizabeth Kubler Ross, czyli 5 etapów żałoby. Artystę intrygują emocje – oraz twarz, będąca najważniejszym środkiem ich wyrazu; inspirując się znakami graficznymi widocznymi w mediach społecznościowych próbuje zwrócić uwagę na coraz powszechniejszy brak twarzy, z co za tym idzie zanik tożsamości duchowej współczesnego człowieka. “W dzisiejszych czasach my nie mamy twarzy, na naszych mordach mamy emocje”.

Obraz ma boki zamalowane boki i nadaje się do powieszenia na ścianę z lub bez ramy. 

Ciekawostka: Dr Elizabeth Kubler-Ross (1924-2004) była amerykańską lekarką specjalizującą się w psychiatrii pochodzenia szwajcarskiego. Po przyjeździe do Nowego Jorku w 1958 toku w celu kontynuacji kształcenia medycznego była zaszokowana odhumanizowanym podejściem do chorych, umierających w szpitalach i całkowicie bezosobowego podejścia do tematu śmierci w ogóle. Zainspirowana tym tematem, napisała słynną książkę „Rozmowy o śmierci i umieraniu”, w której przedstawiła swoją psychologiczną teorię reakcji pacjenta na diagnozę nieuleczalnej choroby i szybkiej śmierci. Pięć etapów psychologicznych, które przechodzi pacjent w takiej sytuacji to (w kolejności) zaprzeczenie, gniew, targowanie się (negocjacja), depresja i finalnie akceptacja nieuniknionego stanu rzeczy. Jej praca przyczyniła się do wypracowania nowych podejść do pracy z pacjentami w końcowej fazie życia i członkami ich rodzin.  

O artyście: Filip Rzodkiewicz

Student IV roku ASP w Gdańsku, na kierunku Malarstwo. Rozpoczął studia w pracowni śp. Prof. Józefa Czerniawskiego, później Prof. ASP dr hab. Aleksandry Jadczuk, a obecnie w pracowni Rektora uczelni, Prof. ASP dr hab. Krzysztofa Polkowskiego. Ukończył z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Mydlarskiego w Gdańsku – Oliwie. Tworzy w oryginalnej technice własnej, łącząc na płótnie tradycyjne farby akrylowe i oleje z metodami bliskimi sztuce graffiti. Jego obrazy wyróżniają się neoekspresjonistycznym stylem i wyraźną fakturą, często stosuje też silne kontrasty barwne i walorowe. Otrzymał dwukrotnie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Brał udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, jest też m.in. finalistą Konkursu im. W. Fangora. 

Filip Rzodkiewicz konsekwentnie tworzy swój własny, niepowtarzalny styl malarski, charakteryzujący się swobodnym wykorzystywaniem szerokiej palety kolorów i świetnie wplatanymi w kompozycję liniami, barwnymi polami i kształtami z zatartymi krawędziami.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. 

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

Kolor

Biel, Błękit, Czerń, Czerwień karminowa, Czerwony, Fioletowy, Niebieski, Róże, Zielony, Żółcie

Wielkość

80 cm na 60 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Styl

Symbolizm, Sztuka współczesna, Wpływ abstrakcjonizmu, Wpływ surrealizmu

Technika

Technika mieszana

Temat

Abstrakcja

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.