Klaudia Choma – Kurka

900,00 

Obraz z cyklu “Stany mojej świadomości”

Artysta: Klaudia Choma

Technika: technika mieszana: akryl, olej na płótnie

Wymiary: 24 cm x 30 cm

Rok: 2023

Do każdego sprzedanego dzieła Galeria Wiele Sztuki wystawia Certyfikat Autentyczności.

Oryginalne obrazy i rysunki dostępne w ofercie Galerii Wiele Sztuki są pracami wykonanymi przez artystów tylko w jednym egzemplarzu.

Galeria Wiele Sztuki specjalizuje się w wyszukiwaniu i promowaniu najbardziej uzdolnionych młodych artystów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych.

 

1 w magazynie

O temacie obrazu 

Kurka (inaczej pieprznik jadalny,  Cantharellus cibarius) należy do grzybów jadalnych o charakterystycznym wyglądzie (jaskrawo żółte kapelusze mogą mieć średnicę nawet do 10 cm) i poskręcanym, lejkowatym i nieregularnym kształcie. Często występuje w polskich lasach. Doceniany przez kucharzy za smak i niesamowity aromat, jest też jednym z najbardziej odżywczych grzybów. Kurki są niskokaloryczne ze względu na ich dużą zawartość wody, porcja 100 g tych grzybów zawiera około 60 kcal i jest dość bogata w bardzo wartościowe białko, β-karoten, błonnik pokarmowy, a także witaminy z grupy B, zwłaszcza witaminę B1. Kurki posiadają również potas, wapń, magnez oraz żelazo i cynk. Miedź w kurkach jest jednym z bardzo ważnych minerałów regulujących aktywność wielu enzymów, które biorą kluczowy udział w procesach organizmu człowieka. Już jedna filiżanka kurek zawiera ilość miedzi odpowiadającą 23% dziennego zapotrzebowania.

Ciekawostką jest również kurki nie są atakowane przez owady i dlatego są uznawane za grzyby koszerneco oznacza, że mogą być on bezpiecznie spożywany przez ortodoksyjnych Żydów.

O obrazie

Warsztatowa precyzja i charakterystyczna technika malarska Klaudii Chomy pozostaje niezmienna niezależnie od przedstawionego motywu; jej dzieła łączy przygaszona, ziemista lub szara gama kolorystyczna. Widz nie odnajdzie w nich silnych kontrastów światło-cieniowych czy wyrazistego linearyzmu: światło i modelunek poprowadzone są miękko i delikatnie.

Naturalna, swobodna kompozycja zmierza ku asymetrii, zaś jej dynamika osiągnięta zostaje poprzez antagonizm pomiędzy fakturowo potraktowanym, monochromatycznym tłem a realistycznym, pełnym ekspresji obiektem. To właśnie drugi plan: opracowany szaro-ziemistymi impastami, jest wspólnym mianownikiem wszystkich prac warszawskiej malarki, nadając im wyraz odrealnienia i melancholii.

Chcesz kupić obraz, ale obawiasz się, że nie będzie pasował do wystroju? Wyślij nam e-mailem zdjęcie swojej ściany, na której chciał byś by wisiała praca, a my odeślemy Ci wizualizację obrazu w Twoim wnętrzu. 

Więcej informacji w zakładce Obrazy na ścianę

 

Kolor

Beż, Szary, Żółcie

Wielkość

24 cm na 30 cm

Rama / Frame

Bez ramy / No frame

Styl

Minimalizm, Sztuka figuratywna, Sztuka współczesna

Technika

Farba akrylowa i olejna na płótnie, Technika mieszana

Temat

Grzyby, Martwa natura, Przyroda

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.